Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Yöresel Yemek Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu.

   

Yemek Yarışmamızın 2. Gününde yarışmacılarımız “Tatlılar” kategorisinde yarıştılar. Yine çok heyecanlı ve çekişmeli geçen bu bölümde Sivas’ın birbirinden güzel tatlıları yarıştı.

            Sarığıburma, un helvası, küllü baklava, ayva dolması derken tam 14 çeşit tatlı jürinin beğenisine sunuldu. Daha sonra değerlendirme bölümüne geçilerek bu kategoride dereceye giren tatlılar jüri tarafından belirlendi.

Ödül töreninde İlimiz protokol eşleri dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Ana Yemek Kategorisinde Mumbar Dolmasıyla 1. olan Sevim YETGİN’e hediyesini Valimizin eşi Sayın Miyase BARUT, Evelik Sarmasıyla 2. olan Funda ŞAHİN’e hediyesini Belediye Başkanımızın eşi Sayın Yurdagül AYDIN, Mumbar Dolmasıyla 3. olan Sıdıka Alev HACIALİBEYOĞLU’na hediyesini Emniyet Müdürümüzün eşi Kadime ÇALIŞKAN takdim etti.

Çorbalar kategorisinde ise Madımak Çorbasıyla 1. olan Zehra SOYÖZEN’ nin hediyesini Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir HASTAOĞLU, Ayran Çorbasıyla 2. olan Lale TAŞ’ın hediyesini Sivas Lokantacılar Odası Başkanı Nazım YİĞİT, Mercimek Herlesiyle 3. olan Emine YILMAZ’ın hediyesini ise Sultan Şehir Turizm ve Otelcilik Lisesi Yiyecek ve İçecek Alan Şefi Esra Özkan ÖNEM takdim etti.

Son kategori olan Tatlılar da ise Sarığıburma ile 1. olan Hülya HACIALİBEYOĞLU’ na hediyesini İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir PÜRLÜ, yine Sarığıburmayla 2. olan Ayşe KARAKAYA’ ya hediyesini Sultan Otel İşletmecisi Şemsettin YOLALAN, Ayva Dolmasıyla 3. olan Funda ŞAHİN’e hediyesini Cumhuriyet Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü Öğretim Görevlisi Özlem AKIN takdim etti.

Yarışma birincilerine 2 çeyrek altın, ikincilere 1 çeyrek altın ve üçüncülere 1 gram altın hediye edildi. Ayrıca Sivas Ticaret Borsası yarışmaya katılan tüm yarışmacılara fular, Sivas Lokantacılar Odası Başkanlığı ise birer plaket takdim etti.

Tüm yarışmacılar ve protokol heyetiyle birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından Yöresel Yemek Yarışmamız sona erdi.

 

 

  • DSC_0224
  • DSC_0476
  • DSC_0199
  • DSC_0206
  • DSC_0337
  • DSC_0381
  • DSC_0402